Güvenli yöntemlerle arkadaş arıyorum

Çalışma hayatının yoğun koşuşturmacasından dolayı yeni insanlarla tanışamıyor musunuz? Yoksa yoğun bir temposu olmasa da pek dışarı çıkmayan, sosyal ortam edinemeyen insanlardan mısınız? Her insanın bir dosta, bir arkadaşa ihtiyacı olur ve günümüzde her konuda yardıma koşan teknoloji, bu konuda da bizi yalnız bırakmıyor. Sanal ortam üzerinden hizmet sunan çeşitli amaçlara yönelik tanışma siteleri, arkadaş arıyorum diyenlere büyük kolaylıklar sağlıyor.

Eğer daha önce hiç arkadaşlık sitelerine üye olmadıysanız, kafanızda birtakım soru işaretleri olabilir. Sanki karşımızdaki kişiyle yüz yüze tanışmadıysak bizi istediği gibi kandırabilir, aldatabilir gibi bir düşünceye sahip olabilirsiniz. İşin aslı, internetten birileriyle tanışmak, bunu yüz yüze yapmaktan çok daha fazla güvenlik sağlıyor.

Arkadaş arıyorum diyenler.. Gizli ve anonim olabilirsiniz

Tanışma siteleri ve arkadaşlık siteleri, üyelerine anonim ve gizli olmaları için imkan sunuyorlar. İlk hizmete giren arkadaşlık sitelerinden ortaya çıkan sonuç, arkadaş arıyorum diyen üyelerin en çok önem verdikleri konunun gizlilik olduğunu belirtti. Sonraki yıllarda, tanışma siteleri hizmet anlayışlarını bu yönde geliştirdi ve kullanıcıların olabildiğince güvende kalabilecekleri altyapılar oluşturdu. Bu sitelere üye olduktan sonra profilinizi hiçbir kişisel bilginizi vermeden doldurabilir, sonrasında diğer üyelerle site üzerinden mesajlaşmaya ve sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Güvenmediğiniz bir kişiyle yüz yüze görüşmek zorunda değilsiniz. Yani bilinçli kullanılırsa arkadaşlık siteleri hiçbir yetişkin için tehlikeli değil, tam tersi çok daha güvenlidir.

Tanışma ve arkadaşlık sitelerinin sağladığı güvenlik ve sunduğu kolaylıklar sayesinde bu hizmetler, gelecek nesilin bir numaralı sosyalleşme kaynağı olacak. Bizden önceki nesillerin internetten arkadaş edinmeye ne kadar güvensizlikle baktığını düşünmek tuhaf gelecek. Fakat bu durum fazla yadırganmamalı. Ne de olsa insanlar yeni olan her şeye korkuyla yaklaşma eğilimi gösteriyorlar ve teknoloji hâlâ her geçen gün yeni bir hizmet üretiyor, üstelik bunu hayatımıza çok hızlı sokmaya çalışıyor.

Sonuç olarak, internetten arkadaş bulma hizmeti, teknolojinin hayatımıza getirdiği ve kalıcı bir şekilde yerleştirdiği bir şey. Siz de arkadaş arıyorum diyor ve modern çağın bize getirdiklerinden yararlanmak istiyorsanız, hemen üye olun ve arkadaş bulmaya başlayın.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s